14 Temmuz 2011 Perşembe

35 mm Workshop / Trenle Hasankeyf Fotoğraf Gezisi ve AtölyesiAtölye : 27 Eylül - 2 Ekim 


Başta Hasankeyf olmak üzere Mardin ve Midyat'ı keşfe çıkıyoruz. Yöresel yemekler, sohbetlere tanıklık edeceğimiz bu gezi ve atölye programımızda bize yöreden alanında deneyimli bir rehber eşlik edecek.


Atölyenin başlıca amaçlarından birisi de katılımcıların daha etkili kompozisyon kurabilmelerini sağlamaktır.Özellikle insan-mekan ilişkisini fotoğraflayan katılımcıların konuya nasıl yaklaşmaları gerektiğinden, bir konuda fotoğrafik dizilimin nasıl olması gerektiğine kadar bir çok detaya değiniliyor.Katılımcıların daha önceki işlerini de inceleyip nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda onlara yol gösteriyor ve istedikleri sonuca daha çabuk ulaşabilmeleri için önerilerde bulunuluyor.


Program 


Salı Akşamı : Haydarpaşa Tren Garından Hareket.
Perşembe sabahı Batman'a varış aynı gün içinde Hasankeyf öğretmenevine yerleşme.
Hasankeyfte kısa bir tur ve serbest zaman sonrasında akşam yemeği,katılımcıların o güne kadar çekmiş olduğu işlerinden oluşan portfolyolarının değerlendirmesi.


Cuma sabah erken saatte Mardin'e doğru yola çıkıyoruz, ilk olarak Mardin müzesini ziyaret ediyoruz sonrasında öğle yemeği serbest zaman ve Dara Köyü ve sırası ile medrese ve manastırları gezmek üzere harekete geçiyoruz akşama kadar hem Mardin hemde Dara Köyü gezilip fotoğraflanıyor ,alışverişlerimizi yapıp aracımızda buluşup atölye boyunca konaklayacağımız Hasankeyf'e geri dönüyoruz.


Cumartesi günü sabahtan öğlene kadar Midyat'ı geziyoruz. Öğle yemeği yendikten sonra Hasankeyf'e dönüp rehberimizin eşliğinde bir tura çıkıyoruz. Bitiminde, son değerlendirmelerimizi yapıp pazar dönüş için son hazırlıklarımızı yapıyoruz.
Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz


Atölye Danışmanı : Engin Güneysu


530 290 20 20
3 yorum:

 1. gerçekten de güzel fotoğraflar..

  ben makineyı merak ettim lensleri de tabi..

  YanıtlaSil
 2. Lens

  28mm f2.8
  50mm f1.8
  35..f1.4
  70-200 f2.8 ıs
  24-70 f2.8

  Body Canon eos 5d

  YanıtlaSil
 3. Değerli blog yöneticisi bloğunuzun uzun süredir takipçisiyiz ve önemli bilgiler veriyorsunuz. İş hukuku avukatı olarak başarılarınızın devamını dileriz.

  YanıtlaSil